| Manticora a întrebat:

O persoana care a ajuns de multe ori in instanta pentru ca a furat din magazine si are o gramada de procese si cazierul patat poate sa devina asistenta medicala?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

In cazier apare doar daca are sentinta penala cu condamnare, definitiva.
Pana ce nu are o condamnare defiitiva, cazierul este curat, chiar daca are mai multe dosare de cercetare penala sau in judecata.
Dupa ispasirea pedepsei, fostul condamnat poate cere prin instanta "curatirea" cazierului.
Daca persoana are cazierul curat si pregatirea de specialitate necesara, atunci poate fi angajata.
Daca persoana este condamnata la detentie in inchisoare, poate cere sa lucreze la infirmeria penitenciarului.

38 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba este jignire. Scrie si in lege. Tu chiar nu pricepi nimic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Când mă angajează TPU cu contract de muncă plătit atunci îmi dau mai mult interesul. Răspunsurile generate de acel AI erau destul de bune pentru întrebările la care l-am folosit. Nu necesita nu știu ce documentare să răspunzi la acele întrebări. AI și-a făcut treaba destul de bine. Tu ai sărit repede. De ce ai făcut asta numai tu știi…

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Și care este problema mai exact, cu faptul că am dat niște răspunsuri cu AI?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

In "Despre TPU" scrie asa: "Când avem o întrebare apelam în primul rând la un prieten, nu la un motor de căutare. Pentru că ştim că motorul de căutare nu ne poate da un răspuns din inima. Uneori însă, prietenii pe care îi avem nu ne pot oferi un răspuns. Poate suntem primii din grupul nostru care se confruntă cu această întrebare. TPU.ro se doreşte a fi locul unde îţi poţi întreba prietenii pe care nu i-ai întâlnit încă".
Nu scrie: "Cand avem o intrebare apelam la AI"!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Am înțeles. Nu am citit niciodată termenii site-ului TPU. Îmi cer scuze că V-am supărat și deranjat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Eu să fiu sincer n-am crezut că aveți 70 de ani. Am crezut că ați spus doar așa să pară că știți ce vorbiți, pentru că aveți o vârstă.happy În orice caz îmi pare rău pentru că V-am jignit… o zi bună! Eu sunt foarte irascibil în perioada asta, datorită unor evenimente recente din viața mea. Nu prea suport nici ironiile. Pentru că sunt o forma fina de batjocură.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Să fii sănătos! Încearcă să te calmezi. Când ai să ajungi la vârsta mea ce vei face dacă n-ai un pic de voință de a te calma? Trebuie să te gândești că ție-ți faci rău.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! Sunt platit! Cand un om imi apreciaza raspunsul inseamna ca sunt platit. Ma bucur ca l-am ajutat. Asta este rasplata mea. Tu n-ai cum sa intelegi. Ti-am explicat la fiecare raspuns jignitor, dar nu poti, este peste intelegerea ta. Sa stii ca am facut printscreen dupa raspunsurile tale ca sa nu zici ca nu ai scris nimic rau. Acum daca s-au sters eu am, totusi, dovada. Iar cand vrei sa te legi de cineva o faci si daca spuneam "da".
Faptul ca reiei disputa (eu o credeam incheiata!) dovedeste ca ai ceva probleme. Nu-mi dau seama daca sunt de educatie sau medicale! Incearca sa te opresti pana nu-i prea tarziu! Daca o faci ca sa ma provoci sa stii ca n-ai sa reusesti dar o sa trec de la ironie (ironia nu este batjocoritoare) la sarcasm. Sa vezi atunci! Dar sa stii ca ironia este o arma a oamenilor inteligenti. Nu multi o inteleg si o iau ca jignire. Raspunsul meu nu era nici macar o ironie, ci o constatare a unei stari de fapt. Dar astea sunt subtilitati de limba. Si, apropo! Faci parte din generatia careia numai banii ii stralucesc. "Dacă m-ar plăti TPU, aș sta să formulez răspunsuri mai bune". Uneori este bine sa mai facem si lucruri bune, pro bono. "Schimbul de replici a fost fara sens". Asa este, dar era bine daca nu incepeai cu jignirile. Atunci totul avea sens.
Apropo! Citeste asta ca macar asa te mai cultivi: https://adevarul.ro/......12365.html
Raspunsul cu generatia era real dar nu ti-l dadusem tie, dar te-ai simtit cu musca pe caciula. E mult de spus, dar te rog eu inceteaza inainte de a fi prea tarziu!