Întrebare recomandată | Alexandru98 a întrebat:

Petardele sunt legale pe 31 decembrie și pe 1 ianuarie?

49 răspunsuri:
| OnlyLOv3e a răspuns:

Pai de ce ar fi legale doar atunci nu sunt deoarece sar folosi in cantitate mare si s-ar provoca tot felul de accidente vrute sau nevrute

| alecsno1 a răspuns:

Sunt legale pe 31 dec si 1 ian dar pe 1 ian sunt legale pana la 12 noaptea parca...eu asa stiu

| Daniel2211 a răspuns:

Pe 31 Decembrie si pe 1 Ianuarie sunt legale petardele. Daca esti mic intreabai pe parinti si daca te lasa, spune-le sa iti ia petarde.Da cei mari pot. Funda?

| xeno14 a răspuns:

Doar 31

| sisiandrocky a răspuns:

Nu
Sarbatori fericite!

| sPiRiiiDuSHu a răspuns:

Da sunt legale, dar folosestele cu atentie

| Alexizz13 a răspuns:

Nu!

| VladDutzuu a răspuns:

Pot fi folosite oricand

| metinurile a răspuns:

Craciun fericit! vedeti ca el nu imi da funde, degeaba raspundeti atata....raspunsurile voastre sunt excelente, eu vas da chiar si nota 10 daca ar fi intrebarehappy. Funda?laughing

| ot01olt a răspuns:

Persoanele care vor folosi petarde sau artificii în noaptea de revelion ar putea fi pedepsite chiar şi cu închisoarea. Poliţiştii atrag atenţia că produsele pirotehnice nu pot fi folosite în locurile aglomerate sau în apropierea locuinţelor, iar persoanele care nu se conformează pot sta până la cinci ani după gratii.