| RtzsA a întrebat:

Salut, pot părăsi țara conducând un autovehicul dacă am mai puțin de 1 an experiența?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, nu exista nici o interdictie legala in acest sens.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti

regis
| regis a răspuns:

Aceasta restrictie era prevăzută intr-o varianta mai veche a codului rutier, dar probabil cineva a realizat ca este putin oximoronica. Mai concret, codul rutier roman este aplicabil doar pe teritoriul României, astfel ca restrictia in cauza oricum nu putea avea vreun efect juridic.