| Chimied a întrebat:

S-a aprobat legea in care poti lua permisul auto la 16 ani, cu insotitor?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nici nu se va aproba asa ceva. Cum cu insotitor? Ori il iei permisul ori nu-l iei. La ora actuala sunt categorii la care poti lua permisul la 16 ani si la altele mai tarziu.
Uite aici: http://www.wolterskluwer.ro/......-vehicule/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta ar mai lipsi...si asa e plin de cretini inconstienti in trafic, intr-adevar ar mai trebui sa aiba voie sa conduca si dracii de 16 ani

| PedoBarbie a răspuns:

Nu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

A fost doar o propunere momentan, speram nici sa nu se ajunga la vot cu acesta lege stupida si incostienta