| Qweerrrtttyyy a întrebat:

Am avut alocatia la ING si luna trecuta am golit contul si l-am inchis. Aveti idee daca acum o sa vina acasa sau mai trebuie sa fac ceva?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Banii vor ramane la Domnul Stat, pana ce nu anunti autoritatile de o noua adresa de destinatie sau cont bancar, unde sa fie trimisi.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai facut o greseala. Inainte a a inchide contul trebuia sa depui o cerere la Agentia pentru Plati si Inspectie Sociala din judetul tau si sa soliciti o alta modalitate de trimitere a alocatiei, respectiv sa ti-o trimita prin posta.
Trimite cat mai repede o cerere in acest sens.