| Ggggeanina123 a întrebat:

Buna, am împlinit 18 ani in luna mai și încă nu mi-a venit alocația aveți idee când ar trebui sa vina? Am făcut actele necesare la începutul anului școlar

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să întrebi la secretariatul școlii.

| xandra0301 a răspuns:

Depinde de liceu acum si de orasul in care locuiesti. In principiu, liceul trebuie sa depuna acel "dosar" pentru tine.
Eu sunt din Bucuresti, am facut in aprilie la sfarsit 18 ani si nici acum nu am primit nimic. Ei sustineau ca "pe timpul verii elevii de peste 18 ani nu iau alocatia" si ca o primim imediat dupa, adica in octombrie. Nici in octombrie nu am primit-o.
A sunat mama la secretariat si mi-au spus sa depun iar cererea pentru ca daca as depunde-o eu nu m-ar lua aia in serios asa ca am refacut cererea iar acum astept.
Zic sa vorbesti cu cei de la secretariat. Ei stiu cel mai bine.

| xhxixnnx a răspuns:

Probabil o sa vina luna asta