| LanguageMaster a întrebat:

SRI este unul dintre cele mai bune servicii secrete din lume?

12 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

E doar un serviciu national secret. Toate tarile au unul

| slayer09 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bun serviciu secret e acea agentie secreta pe care nu o stie nimeni big grin

| Simpatic a răspuns:

Serei sunt gusterii care asculta telefoanele oamenilor, nu s-a auzit prin presa sa dea note informative despre lucruri importante cum ar fi implicarea puterilor externe in tara noastra, a se vedea si implicarea de destabilizarea lui tovarasul nostru Soros -sclavul bogat al masonilor puternici si unde mai pui ca capii Serei sunt implicati in HEXIPHARMA, sau lumea a uitat asta? ca ne-au nenorocit cu apa plata imbuteliata ca si dezinfectant pentru spitale! EU N-AM UITAT cine esti ma sereiule de rahat care asculti telefoane, niste gusteri pe care nu dai doi bani daca ii ai ca vecini tocmai aia sunt un pericol pentru cetatean, un pericol de pervesrsitate si marsavie. Deci da serei sunt cei mai tari dintre gunoaie! Si da sunt buni la dejucat acte de terorism mai ales cand aia isi fac publice afinitatea cu grupari arabe pe Facebook. Si nici nu inteleg de ce li se acorda atat e mult din PIB daca pana la urma sesizarile lor catre Parlament sunt informative si parlamentarii nostri nu tin cont de ei ca si cum nici nu ar exista, nu este si asta batator la ochi, adica li se da bani iar cand prezinta raport cu cea au facut sau ce nu au facut, nu li se reproseaza nici nimic in caz ca ar fi trebuit nici nu sunt felicitati daca ar trebui, deci Statul care-si bate joc de banii vostri happy

| gabicoo a răspuns:

Nu!
Dar i s-a creat o aură falsă cum că ar fi!
În România nu au fost, până acum, atentate teroriste pentru că lumea arabă are interese economice în țara noastră!
Dacă se va întâmpla asta ( eu sper să nu se întâmple ) atunci se va vedea cât de slab e statul român și mărețul SRI!
Acum cu ocazia crimelor de la Caracal s-a văzut clar cât de corupți și incompetenți suntem. Poliția și parchetul local "e frați cu infractorii", iar "serviciile" fie se spionează între ele fie spionează adversarii politici ai celor care se află la butoane în România!

| mgtow a răspuns:

Deloc. CIA e cel mai bun si KGB a fost la vremea lui

| doctorandus a răspuns:

Nu e nici cel mai bun, pentru ca nu are banii si puterea necesare. Nu e nici cel mai prost, pentru ca nu se implica in asasinate precum CIA, Mosad, etc. De ex. agentii Mosad au fost arestati in Norvegia pentru ca au asasinat pe cineva in baza unor informatii gresite.

| SilentRain a răspuns:

KFC

| Sonia822 a răspuns:

In caracal sunt peste 20 serv. Nu. Nu e. Nu au tehnologia serv straine. Si nici legile aferente. De ex se stie ce s-a intamplat la caracal si nu au voie sa spuna pentru ca nu e protocol. Insa partenerii au scanere, scaneaza locuitorii de sus, de vad ce fac in case, iar pe strada le vede si secundarul de la ceas.

| Bizon95 a răspuns:

Ne-am vandut tara rusilor (UCIGASUL Iliescu s-a dus fuga in Basarabia si a urlat ca EL (NU noi, doar EL) nu are nici o pretentie de unire cu Basarabia... atunci cand ar fi fost usor si foarte posibil)
ne-am vandut tara americanilor/NATO (NU a existat aproape nici o contra romano-americana... chiar daca au mai facut ei niste tampenii, rrrominica nu a reactionat, iar SUA are o ambasada ENORMA in rrrominica
https://bit.ly/2m3P3lC
TOATE cladirile adiacente fac parte din ambasada, PANA LA STRADA DIN TOATE DIRECTIILE

ce vrei sa faca sereiu'?!? sa NU faca ce li se spune si sa spioneze pe toti strainezii care profita de rrrominica?!?

insa, daca intrebarea era cine sunt cei mai buni din lume la ascultat telefoane fara mandat, atunci DAAAAA, sereiu' e cel mai bun din lume... EVAH (si cand se numea securitate erau cei mai buni)

| Alexandrionelu a răspuns:

Da, la fel cum este Marcel Iureș unul din cei mai mari actorii don lume laughing