NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

"Un român din Canada ne-a trimis o Scrisoare Deschisă la redacție pentru tineretul României, fie el din interiorul granițelor, fie de afară, cu rugămintea de a o publica.
Iată textul integral al lui George Latis:
"Scrisoarea unui tată.
Am un copil cu probleme: are 22 de ani şi nu-i pot scoate România din cap, deşi e canadiancă de la 11 ani. N-a ieşit de tot din pubertate, visează să se întoarcă într-o zi în ţară.
Mai are şi alte idei din astea, creţe, de care încă mai râd uneori. În ultimul timp, însă, n-am mai râs. A pornit o luptă, cu puterile ei, pe "fei-s-buc" şi pe alte site-uri politice, media şi de socializare, pentru ca tinerii să îşi impună şi ei o dată, măcar o dată, opinia politică. Opinie care, de data aceasta, mi se pare corectă.
Ştiu, Tocilarul Cu Fiţuici e bun de gură, Iohannis nu. Impresia mea la confruntările televizate a fost a unui căţel obraznic lătrând în jurul unui buldozer. Căţel asmuţit din umbră de stăpâni libidinoşi.
Căţel care asudă numai gândindu-se la câte picioare în burtă va lua de la aceiaşi stăpâni dacă nu va reuşi să oprească buldozerul. Fie doar şi pentru imaginea unui Ponta schelălăind, se merită orice efort. Aşa că eu, nevastă-mea şi incă nişte prieteni ne-am luat bilete până la Vancouver şi vom merge la vot. Nu e altă secţie mai aproape, că nu-i interesează pe PSD-işti votul nostru. Sunt peste o mie de kilometri până acolo, dar şi de-ai dracului ne ducem.
Cu toate acestea, eforturi ca ale noastre nu ajung. Soluţia sunteţi voi, tinerii.
Aveţi nebunia asta de "fei-s-buc" de care am tot râs, dar de care promit să nu mai râd niciodată dacă vă iese figura. Vă puteţi mobiliza ca niciodată, să demonstraţi că voi aţi avut dreptate, să demonstraţi că "fei-s-bucurile" şi "aifoanele" voastre sunt o forţă nimicitoare care trebuie să fie tratată cu respect de acum înainte.
La revoluţie aveam vârsta voastră şi eram în Bucureşti. Am demonstrat pe 21 şi am fost printre cei prinşi; am ajuns la Jilava în noaptea aceea. Noroc că ceilalţi nu s-au dat bătuţi, altfel eram oale şi ulcele de mult.
Acum este rândul vostru. La taste, copii, înroşiţi-le în aceste ultime trei zile, şi la vot duminică! Rămâneţi apoi în găşti pe lângă secţiile de votare. Să aveţi "aifoanele" la voi.
Filmaţi orice autobuz suspect, orice libidinos care mână turme de bizoni la vot, orice neregulă, şi trimiteţi imaginile la cât mai multe televiziuni de ştiri. Începeţi de dimineaţă dacă se poate, că atunci se adapă bizonii. Trimiteţi iscoade cu "aifoane" la slujbă, mai ales acolo unde ştiţi că popa are dumnezei şi prin PSD, nu numai în cer. Filmaţi toate porcăriile şi faceţi imaginile publice cât mai repede cu putinţă. Cu cât mai de dimineaţă, cu atât mai bine; asta îi va descuraja şi pe alţi nelegiuiţi porniţi să vicieze procesul de votare. Arătaţi ce poate gaşca voastră!
Mai puteţi încerca să vorbiţi şi cu familiile voastre. În fond, de votul lor depinde viitorul vostru. Vor să vă aibă lângă ei, sau vor să îngroşaţi şi voi, în curând, rândurile celor plecaţi în Italia, Spania etc? Se miră că nu mai sunt doctori în ţară, mai ales în judeţele cu IQ roşu. Păi, dacă de fiecare dată grosul populaţiei a votat altfel decât doctorii, s-or fi săturat şi oamenii aceia. Am rămas doar cu o mână de entuziaşti cu curaj nebun, cu cei prea în vârstă ca să mai emigreze, sau cu cei din categoria care îţi amputează piciorul sănătos (a, îl mai avem şi pe doctorul Ponta, cel care şi-a copiat lucrarea de doctorat de la alţii). La fel s-a întâmplat şi cu meseriaşii buni, cu profesorii buni, cu inginerii buni şi aşa mai departe; majoritatea a luat calea pribegiei, adăugându-se celor sătui de mizeria din ţară.
Trebuie să fii orb ca să dai toată puterea pe mâna unui partid plin de putreziciuni, ca PSD.
Să zicem chiar că Ponta ar fi mai bun decât Iohannis, dar tot nu ar fi prudent să le dăm toate frâiele PSD-iştilor. Un pic de control nu strică niciodată, cu Iohannis preşedinte nici ACL-ul nu poate face chiar tot ce vrea, dar nici PSD-ul. Pe când, cu Ponta preşedinte, cum credeţi că ar fi?
Ce naiba e aşa de greu de priceput?
Unele sondaje libidinoase dau un scor de 54-46. Ştiu să citesc porcării din astea, şi la Geoană dădeau 53-47. Scorul real în acest moment e undeva pe la 52-48, poate puţin mai strâns.
Cu o mobilizare exemplara a generaţiei Facebook îi putem bate. Rectific, îi puteţi bate. E momentul vostru, un moment care poate ajunge în cărţile de istorie, nu mă joc cu vorbele aici. Nu vă bateţi joc de el; astfel de momente nu se ivesc prea des.
La taste, copii, înroşiţi-le! La vot duminică, cât mai de dimineaţă, şi ochii pe ei tot restul zilei ca pe butelie!
Victoria va fi a voastră şi se va povesti multă vreme despre cum găştile voastre de rebeli cu şapcă întoarsă au bătut regimentele de lighioane cu costum strâns unite în jurul unui tocilar obraznic. Vă doresc baterii încărcate, voie bună şi izbândă!
Cu drag,
Tata"."
http://www.paginadepolitica.ro/......entru-vot/

Eu am plâns. Voi?

84 răspunsuri:
NOname
| NOname explică:

"România lucrului bine făcut este România statului de drept, a separației puterilor și a domniei legii." - Klaus Iohannis.

https://www.facebook.com/......223472898/

NOname
| NOname explică:

"BEC: Klaus Iohannis a câştigat 89, 73% din voturile românilor din străinătate. Victor Ponta a câştigat alegerile din diaspora doar în Palestina.

Spre exemplu, Klaus Iohannis a câştigat alegerile în Australia cu 92, 39%, în Austria cu 94, 12%, în Belgia cu 93, 72%, în Canada cu 93, 48%.

Iohannis a obţinut 95, 13% din voturile românilor din Danemarca.

Totodată, în Elveţia 93, 24% dintre români au votat pentru ca Iohannis să fie preşedinte, în Franţa - 93, 46, în Filipine - 92, 95%, în Irlanda - 95, 75%, în Kenya - 94, 44%, în Luxemburg - 90, 98%, în Malaezia - 93, 47%, în Marea Britanie - 94, 90%, în Norvegia - 92, 54%, în Noua Zeelandă - 93, 63%, în Olanda - 92, 50%, în Germania cu 96, 05%, în Republica Moldova - 78, 58%, în Spania - cu 90, 63%.

În Rusia, Iohannis a obţinut 76, 55%, în China - 79, 61%, iar în Coreea de Nord 66, 66% din voturi.

Victor Ponta a câştigat doar alegerile din Palestina - cu 52, 63%."

http://www.digi24.ro/......n+diaspora

"Biroul Electoral Central
Pentru alegerea Preşedintelui României din anul 2014
Rezultate finale 16 noiembrie."

http://www.bec2014.ro/rezultate-finale-16-noiembrie/

Să se mute Ponta în Palestina!;))

NOname
| NOname explică:

Susţinătorii lui Ponta. =)))
http://youtu.be/gJd4BhfRZM4

| dragos38 a răspuns (pentru NOname):

laughing) mi-a placut vox populi, ce ne facem d-na daca ne inchide bisericile, ne v-a interzice sa ne inchinam la icoane, sa pupam moaste, atunci ce mai pupam laughing)

NOname
| NOname explică:

"În România lucrului bine făcut, vom absolvi școala de integrare europeană și vom deveni un stat matur, puternic și respectat în UE." - Klaus Iohannis.

https://www.facebook.com/......153427605/

| dragos38 a răspuns (pentru NOname):

In legatura cu ce a afirmat Iohannis despre scoala,vorbind cu unii profesori,nu mai au sperante, sunt umilitii si batjocoriti de catre elevi, care stiind ca au drepturi le rad in fata profesorilor, din pacate invatamantul a trecut prin atatea reforme si schimbari de lege si tot degeaba incat profesorii si-au pierdut speranta, vazand si pe Abramburica cu ce se ocupa, iti dai seama ce rahat de ministru a avut Invatamantul

NOname
| NOname explică:

Klaus Iohannis: "Astăzi, Curtea Constituțională a validat mandatul meu de Președinte al României. Mulțumesc tuturor românilor care au votat pe 2 și 16 noiembrie și în mod deosebit celor care m-au votat pe mine. A fost un vot foarte puternic, vă asigur pe toți că l-am înțeles. Vreau să remarc că acum, după 25 de ani de la Revoluția română, se încheie o etapă. Iată că românii, prin votul lor, au spus foarte clar: stop și de la capăt. Viziunea mea s-a împletit fericit cu așteptările românilor. Privesc cu toată răspunderea drumul greu care ne așteaptă la capătul căruia se află România puternică și prosperă. Vă spun tuturor că da, se poate! Se poate construi o Românie puternică și prosperă, o Românie a lucrului bine făcut, în timp și pas cu pas."

https://www.facebook.com/......4206751833

NOname
| NOname explică:

Http://www.tpu.ro/......asa-cum-a/

NOname
| NOname explică:

Http://www.ziare.com/......ia-1334345

NOname
| NOname explică:

"După aproape două săptămâni de la votul istoric din 16 noiembrie, astfel de imagini îmi trezesc sentimente contradictorii. Pe de o parte, sunt și astăzi mișcat de uimitorul val al schimbării la care românii din Diaspora au contribuit din plin. Pe de altă parte, sunt revoltat că cei care i-au împiedicat pe români să-și exercite un drept fundamental sunt încă în funcții. De asemenea, aștept cu maxim interes ca Parchetul Curții Supreme să-și respecte obligațiile constituționale de a apăra drepturile și libertățile cetățenilor și, în consecință, aștept cât mai curând rezultatul investigației privind împiedicarea exercitării drepturilor electorale de către românii din Diaspora.
România normală nu este doar despre viitor, ci și despre trecut, despre cum cei care au încercat să abată societatea noastră pe drumuri atât de greșite sunt trași la răspundere!"

https://www.facebook.com/......0832939837

"Filmul ce documenteaza atmosfera votului din diaspora si cugetarile romanilor ce au asteptat cu stoicism sa-si exercite dreptul la vot in cadrul alegerilor prezidentiale din 2014. "

http://youtu.be/lHCUPTwz238

NOname
| NOname explică:

"Mesaj cu ocazia Zilei Constituției - 8 decembrie 2014.

Adoptarea în urmă cu 23 de ani a primei Constituții a României după căderea regimului comunist reprezintă un moment fundamental în procesul de consolidare democratică a țării noastre. Astăzi putem spune că avem o Constituție care a trecut deja testul timpului. Integrarea europeană a impus anumite ajustări, însă au existat și modificări care nu s-au dovedit cele mai fericite, după cum există și texte care au permis interpretări forțate, dincolo de spiritul actului fundamental. Tocmai de aceea, procesul de revizuire a Constituției, de modernizare și clarificare trebuie desăvârșit în perioada următoare, iar modificările vor avea rolul de a o face mai puternică, de a construi un edificiu statal mai eficient, de a întări statul de drept, dar și libertățile cetățenești."

https://www.facebook.com/......7112436209

https://www.facebook.com/......609088426/

NOname
| NOname explică:

"Tatiana Niculescu Bran va fi purtătorul meu de cuvânt ca Președinte al României, începând cu data de 21 decembrie. Lista integrală a echipei care mă va însoți la Cotroceni va fi dată publicității săptămâna viitoare."

https://www.facebook.com/......4982414422

Pare o alegere inspirată.

http://www.hotnews.ro/......hannis.htm

http://ro.wikipedia.org/wiki/Tatiana_Niculescu_Bran

Despre cărți și film ("După dealuri"):

- http://youtu.be/IzJec1LC5yU
- http://youtu.be/GVYdGr41Pzw
- http://youtu.be/cJHdkIks4uk

- http://www.imdb.com/title/tt2258281/
- http://youtu.be/QVQdeIyCB68

| Alphawolf a răspuns:

Ceva de genul asta am vazut si eu confruntarile dintre cei doi(am mai spus-o Ponta e un bleg, Iohannis e barbat)... si cam la fel ca el vad si situatia politica.

| NOname explică (pentru Alphawolf):

Da, şi eu la fel.

| Furti a răspuns:

Motivant.
N-am plans, insa mi-a placut... sunt de acord cu el, nu putem lasa pe un tip ca Ponta sa preia puterea, e mult prea fals. Totusi ma gandesc ca sunt persoane, nu tineri, care au mentalitatea: "Pai ce mi-a dat cutarescu ca sa-l votez?", sunt destui cei ce voteaza pe cel ce da mita electorala, din fericire politicenii nu-i prea pot cumpara pe tineri cu un pachet de faina sau orice alta mita deoarece suntem constienti de metoda lor, de altfel invechita.

M-a facut sa-mi para asa rau ca nu m-am nascut cu trei ani mai devreme... Deci a avut clar un impact asupra mea, acum bine ar fi ca mai multi, nu doar tinerii, sa primeasca si ei mesajul happy

| Fatamuntilor a răspuns:

Emotionant!
Un motiv in plus sa iesim la vot si sa dam votul pentru un viitor mai bun acelui tanar care vrea sa se intoarca in tara! Sa ii dam si motiv!
Mi-a dat de gandit si mi-a amintit de momentul revolutiei din '89.La fel ca acel tanar eram increzatori si plini de speranta intr-un viitor mai bun! Profesorii ne zicem ca in cel mult 2-3 luni va fi mai bine.

Sa votam ca cel putin de data asta sa fie mai bine!

| Kaℓi a răspuns:

Off, Doamne.
Cand citesc chestii de astea, parca licareste un fir de speranta.

| NOname explică (pentru Kaℓi):

Aşa-i? Şi în mine şi mă copleşeşte de emoţii.

| Kaℓi a răspuns (pentru NOname):

Cred ca e prima data cand e o implicare atat de mare, mai ales a tinerilor... oare se poate? crezi ca se poate? happy

| NOname explică (pentru Kaℓi):

Da, şi nu doar cred, ştiu, am văzut ieri cu ochii mei - o mulţime de tineri a ieşit stradă şi s-a implicat pe cât a putut. Cred că societatea românească în sfârşit s-a copt şi se apropie de maturizare.

| NOname explică (pentru Kaℓi):

Îmi dă o eroare. sad
Dacă tu poţi să deschizi link-ul, fă, te rog, un copy-paste al textului şi postează-l aici, să-l putem citi toţi, căci titlul pare interesant.

| Kaℓi a răspuns (pentru NOname):

"E 1-0!" Mesaj din Noua Zeelandă, de la primul român care a votat în turul al II-lea
Mihai Gotiu

Dan Coroian-Vlad este primul român care a votat în turul al II-lea al alegerilor prezidențiale. A ajuns la secția din Auckalnd, Noua Zeelandă, cu un sfert de oră înainte de a se deschide ușile. Așteptând a scris un scurt mesaj pe care l-a postat pe Facebook după ce a votat:

"6.45 am Auckland, New Zealand

E 1-0! Mândru ca sunt român.

De fapt sunt mândru ca sunt primul român din lumea asta care are șansa si privilegiul de a nu vota cu simbolul perfect al hoției, corupției, minciunii, arogantei, anormalului.

Stau în fața secției de votare si ma întreb de ce ma trece scrisul. E disperarea de a ma vedea furat, din nou, de speranța ca țara mea o sa meargă în direcția bună. E disperarea emigrantului care vrea sa aibă șansa de a se întoarce (da, într-un loc cu mari probleme, dar care se afla pe drumul bun). Nu vreau sa imi pierd limba, "I Love You" dă bine numai in filme. Nu vreau să o mai văd pe mama plângând atunci cand plec. Nu mai vreau atacurile de panică în dimineața plecării. Nu mai vreau să mă simt un ticălos care alege bunăstarea si casa pe malul marii in favoarea prietenilor de o viața, Clujului, familiei… Nu "vreau o țara ca afara". Vreau doar un pic de normalitate si certitudinea ca nu ne îndreptam din nou in direcția greșita. Bunăstarea va veni, probabil, prea târziu pentru noi, dar sunt dispus sa renunț in favoarea unui trai decent.
Gata, hai ca-s melodramatic. Nu fiți tâmpiți, mergeți la vot."

| NOname explică (pentru Kaℓi):

Bravo lui!

Gata că şi-a revenit site-ul (avea o problemă cu server-ul):
http://romaniacurata.ro/......al-ii-lea/
Mulţumesc, Kaℓi.

| Kaℓi a răspuns (pentru NOname):

happy
Ne vedem maine, NOname. In Romania lucrului bine facut, sper.
Nici eu nu vreau o tara ca afara, vreau sa ne fie bine romaneste.

| NOname explică (pentru Kaℓi):

Aşa să ne ajutăm noi! happy

| Kaℓi a răspuns (pentru NOname):

Inca nu-mi vine sa cred! happy

| NOname explică (pentru Kaℓi):

Mie deja da.batting eyelashes

Nu că suntem minunaţi?
Când vrem, putem!
L-am dat pe Ceauşescu jos, acum l-am rezolvat şi pe Ponta... poporul, tineretul în special, e forţa! day dreaming

| dragos38 a răspuns:

Are dreptate, oricum eu votam cu Iohannnis pentru ca stau aproape de Sibiu, si in 2007, cand a fost declarata capitala culturala europeana am fost acolo, ce pot sa zic a fost extraordinar, frumos spectacole,filme,e.t.c. tor ce-ti dorea sufletul,dupa ce am revenit acasa din Sibiu,am zis baiiiiii stai ca de fapt tot in Romania sunt, toata frumusetea aceea am trait-o doar o zi, dar iata ca dupa ani si ani vazandu-l pe Iohannis am zis din prima indemandu-i si pe parintii mei sa voteze cu el, si fratii mei tot cu el a votat, mai ales ca avem si prieteni plecati in Germania(sasi plecati din Sibiu in Germania) de fapt tot germani sunt dar, ma rog noi le zigem sasi, daca nu noi macar generatiile viitoare sa apuce sa aiba o tara ca afara vorba cantecului ''Vrem o tara ca afara'' om vedea ce-o mai fi.

| NOname explică (pentru dragos38):

Da.
Frumoasă experienţă ai avut. De fapt, toţi sibienii cu care am discutat au o părere foarte bună despre Iohannis şi realizările lui, deci e un semn bun, promiţător...

| dragos38 a răspuns (pentru NOname):

Asa este, dar ca stii cum este politica, esti inconjurat de cartite, incet, incet sa speram ca va scapa de ei.

| NOname explică (pentru dragos38):

Da. Oricum, este candidatura cea mai bună şi pentru această activitate.

| usuk a răspuns:

Nu-mi place sa pierd, dar mai ales, nu-mi place sa nu am dreptate, urasc sa ma insel; insa acum e altfel, imi doresc sa ma insel, deoarece cred ca micul mickey mouse o sa castige. bine ar fi sa ma insel, dar ca de obicei, nu se intampla

mi-am dat seama ca romani mai au niste ani pana sa inteleaga cum merg lucrurile. poate inca vreo 10/15 ani. asa e romanu', stie cum sa se autosaboteze; intotdeauna isi taie singur creanga de sub picioare
simplu, o sa vina monta, o sa acorde o amnistie, o sa ofere o noua definitie cuvantului "coruptie", o sa mareasca taxele, impozitele, etc.
o sa favorizeze(daca e destept) studenti ca sa nu faca vreo revolutie sau, daca e arogant si nesimtit(si e arogant si nesimtit) o sa-i lase in pace, ca oricum o sa se calemze ei odata si odata

e perfect normal intr-o tara in care poti cumpara un om cu "1 kil dă făină"; intr-o tara in care sunt atatia analfabeti. Nu prea are rost(la momentul de fata), plecam noi astia mai civilizati, integri, culti, pe unde 'om putea si revenim peste 10 ani, cand, sa speram ca vor fi mai putini batrani(care nu au nici o vina ca sunt idioti si pun botu' de frica la propaganda anti-neamt ca o sa le taie pensile) si cand o sa fie si mai putini analfabeti(oh, stai, asta nu o sa se intample) vreau sa spun, cand o sa fie oameni mai suparati si cand chiar o sa doreasca schimbarea, si ma refer, la o adevarata schimbare
e "nasol" dar asta e; nu poti avea schimbare cu asa oameni, trebuie sa mai asteptam.

| NOname explică (pentru usuk):

Ai şi tu dreptatea ta, dar eu prefer să fiu mai optimistă şi sunt aproape convinsă că...

http://youtu.be/iSgEDKjmT5o

Santa Klaus Is Comin' To Town!

...să nu ajungem aici:
http://youtu.be/Ig0FHP_hzQw

| usuk a răspuns (pentru NOname):

Astept maine un mesaj de genul "te-ai inselat"
si
sper sa-ti pot raspunde "ma bucur"

| NOname explică (pentru usuk):

happy

| NOname explică (pentru usuk):

Iată că se poate! : )

| NOname explică (pentru usuk):

...te-ai înşelat.hee hee

| usuk a răspuns (pentru NOname):

Ma bucur...si..sa ne fie de folos

| NOname explică (pentru usuk):

Da, să fie un santa generos! :x

http://youtu.be/iSgEDKjmT5o

| usuk a răspuns (pentru NOname):

Hmm. e ceva nou, chiar este; e drept, nu-s un om interesat de politica si sunt convins ca la vot m-am infatisat din simpla postura a unui individ dornic sa aleaga "raul cel mai mic", dornic sa aleaga sa fie reprezentant de un om care cel putin la prima vedere pare integru si care are cel putin un minimum de respect, fapt care nu l-am putut intalni la contracanditatul sau.
nu-mi fac iluzi in ceea ce priveste "generozitatea lui"
bine ar fi.
[.]
schimband ideea, de aici si pana la a face campanie electorala pe site-uri/social media e un pas mare. nu stiu daca e un asa-zis spirit "civic" exagerat sau altceva, dar sa stii ca ai facut din toata treaba asta mare "valva"; nu-i ceva rau, dar nici nu as fi surprins daca. inab/ inemop/ eseretni..ma rog, doar o simpla parere, de nebagat inseama, etc etc

| NOname explică (pentru usuk):

Este trist că simţul civic şi dorinţa sinceră de implicare, pentru a schimba ceva, pentru a trezi şi în alţii dorinţa de schimbare, este asociată de unii - ca tine - cu bani, pomeni, interese... Asta nu spune nimic despre mine, dar spune totul despre tine (şi nu eşti primul care mi-a adus astfel de acuzaţii aberante).

Oameni buni, dacă voi, ca să vă implicaţi, ar trebui să vă vindeţi, alţii o fac din convingere şi plăcere. Nu îi judecaţi prin prisma propriului vostru caracter! Îi jigniţi degeaba.

| usuk a răspuns (pentru NOname):

Ce poate indica faptul ca o iei ca pe o jignire?
"sa ma vand, ca sa ma implic" pentru cauza cui? pentru cauza mea? haha, eu am decis de muuuuult timp sa plec afara; astfel se intampla ca:
1-nu ma prea intereseaza ce se intampla in universul politic, dupa cum ti-am mai spus
2-daca nu "ma prea intereseaza" si implicit, am cu totul alte viziuni, principii si deci, alte criteri de(in cazul asta) a vota(dupa cum bine reiese din ce am scris mai sus), asa te-a dus "mintiuta" ca eu, "prin prisma propriului meu caracter" as asocia pe altii cum ca sunt condusi de alte dorinte decat cele civice?
wow. sa recapitulam, un om iti spune ce fel de gandire are, iti spune, din nou nu ca ar fi "un lucru rau" ceea ce faci, se intreaba totusi, curios fiind(asta e, asta sunt-deal with it) MAI MULT PENTRU EL, daca acest lucru, nu ar fi de fapt altceva, zic mai mult "pentru el" deoarece nu-mi amintesc sa-ti fi cerut sa-mi confirmi/infirmi cele spuse, si dupa aceea tot el e cel (cum sa-i spun oare?)(WHAT? de ce? women's logic)
[si acum: brace yourself, feminist complaints are comin'-(about how jerk am I for generalizing and other s^&t)-yep, bring it on]

| andreeaaqswdefr a răspuns:

Mie îmi râde sufletul.

| GamerPro a răspuns:

Cam de asta este vorba.

| SebyBoss28 a răspuns:

Lafel! happy

| NOname explică (pentru SebyBoss28):

happy

Vestea bună: se pare că efortul nostru, implicarea nostră emoţională şi nu numai...au fost răsplătite şi dreptatea a câştigat.
Cred că a fost cea mai emoţionantă luptă din ultimii 25 de ani.