NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

Vă invit să citiţi comentariile de aici, măcar pe sărite:
https://www.facebook.com/......880746732/
https://www.facebook.com/......709306449/
1. Ce părere aveţi despre atitudinea preşedintelui, despre gesturile lui Klaus Iohannis? Vi se par potrivite?
2. Consideraţi că indignarea oamenilor este justificată?
3. Aţi fi pro sau contra stopării finanţării cultelor religioase din banii publici?
4. Aţi fi pro sau contra separării bisericii de stat - religiei de politică?
5. Aţi fi pro sau contra impozitării cultelor religioase (nu doar a salariilor, ci a tuturor afacerilor, "donaţiilor" şi averilor acestora, mă rog, dobândite prin înşelăciune)?
6. Aţi fi pro sau contra confiscării averilor BOR şi redirecţionării proprietăţilor şi banilor către oameni, către educaţie, sănătate, către adevăratele nevoi ale cetăţenilor?
7. Care consideraţi că ar trebui să fie paşii următori ai preşedintelui în acest sens? Ce aţi prefera să facă în privinţa cultelor religioase?
Bonus: http://youtu.be/aCgnoO62UdE
http://bit.ly/16aaCny
http://bit.ly/1KfOvss

121 răspunsuri:
| DragosConstantin a răspuns:

Iti spun de acuma ca eu o sa ma abat de la subiect.

Romania este o tara plina de mediocrii, iar tu ai pretentia ca sa se produca o schimbare majora (mai asteapta mult si bine). Esti de parere ca, Klaus Iohannis este cel care va produce o schimbare in aceasta tara care care sta in paragina, dar te inseli.Eu il consider pe actualul presedinte o mamaliga cu maini si picioare.Lucrul inacceptabil este ca am avut de ales intre Victor Ponta (un clovn) si Klaus Iohannis (o mamaliga cu maini si picioare).Tu crezi ca votul tau face diferenta? nu nu nu si nu te inseli amarnic.Totul este deja planificat tu nu decizi si nici ceilalti nu decid cine o sa reprezinte Romania. Tara asta este sub supraveghere (cand a fost referendumul pentru demiterea lui Basescu, Statele Unite imediat au sarit in sus si si-au facut griji pentru situatia din tara).A da si cu privire si la acel referendum, am vazut cat de multi romani il iubeau pe Basescu care timp de 2 mandate s-a distrat pe seama noastra si a ranjit cum numai el poate (in cel mai urat mod posibil), dar o sa ajunga la inchisoare pentru vinderea flotei.Mai departe...sa vedem,a da, daca vrei sa ai bani in Romania urmeaza Facultatea de Teologie.Te echipezi cu o "rochie" si urmeaza sa tii o slujba la care participa numerosi oameni (oameni care nu prea au cultura).In acest fel faci bani si cumperi un BMW, unde poti sa intretii relatii sexuale cu o cucoana care te atrage la slujba ca nu baga nimeni de seama (Dumnezeu pune mana la ochi ca sa nu vada).Mai departe, multe biserici sunt in Romania (si inca se mai construiesc), iar oamenii n-au locuri de munca, dar asta nu conteaza ca mergem la biserica si ne rugam sa ne pice un serviciu din cer.Continuam...spitale care trebuie renovate,dar nimeni nu observa asta din pacate.
Ce sa mai zic, generatiile noi (din care provin si regret acest lucru) care sunt pline de inculti/inculte si au in cap numai distractii si sex pe rupte cu cine apuca, pentru ca asa e noua moda.

Deci, vrei schimbare? Imi pare rau, dar sunt mult prea putini oameni cu capul pe umeri in Romania.Cei care sunt la conducere acuma reflecta doar nivelul mediocru al populatiei. Evolutie aici nu prea exista, dar avem prostie din belsug.Nu merge cu aceasta forma de guvernamant.Consider ca e nevoie de ceva mai aspru ca sa tina prostia inchisa si sa oblige naibii pe oameni sa-si foloseasca creierul acela (daca nu e folosit rotitele o sa se opreasca).Imi trec prin minte idei despre o noua forma de guvernamant...sa fie ceva drept, dur, dar in acelasi timp sa auda vocea oamenilor pana intr-un punct.Sa nu ma intrebi despre acele idei, pentru ca nu o sa zic nimic.

Bafta