| anonim_4396 a întrebat:

1. Pe ce criterii cumparati o carte? autorul, imaginea, faptul ca toata lumea vorbeste despre ea, bestseller, recenzii, pareri de la cunoscuti? Deci pe ce criteriu cumparati?

2. Trecand printr-un hipermarket am dat de niste carti si uitandu-ma la titluri si rasfoind pe spate, am decis sa-mi fac o lista cu urmatoarele: Frank Herbert - Dune, Simon Scarrow - Gladiatorul, Ernesto Sabato - Tunelul, Martin Suter - Small world, Aleksandr Soljenitin - O zi din viata lui Ivan Denisovici, Frans eemil silja, Anita Nandris-Cudla - 20 de ani in Siberia. Amintiri din viata.
Deci din lista de aici, ce ati citit? cum vi s-a parut?

Răspuns Câştigător
| KateMiddleton a răspuns:

Ma bazez pe sfaturi de la cunoscuti, in cazul meu-tatal, a citit foarte multe carti, are o biblioteca enorma, citesc ceea ce el imi recomanda si imi place cu adevarat.
Dar pot sa ma plimb intr-o librarie si daca gasesc cartea care imi place o copiez in varianta electronica si o copiez pe Pocket Book.

3 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Bună
Să fie de calitate.
Pa!

| fearlessss a răspuns:

Eu aleg cartea dupa titlu, adica eu in general citesc mai de psihologie si ma bazez si pe ce zic prietenele care citesc genul asta de carti.

| Sergiu1996 a răspuns:

Ma bazez pe titlu, apoi caut pe net sa vad ce spune el despre carte, dar titlu intruchipeaza esenta de adevar, dar si de mistic...