| anonim_4396 a întrebat:

A citit cineva, sau stie despre ce este vorba in romanul Martori n-au dreptul sa taca de Oliver Lustig?

1 răspuns:
| mary4048 a răspuns:

De Oliver Lustig nu am citit decat ''Jurnal insangerat''. Stiu ca a scris mult despre inceputurile epurarii etnice in Transilvania, cand evreii erau ridicati si dusi in lagarele de exterminare.Descrie de asemenea si numeroase atrocitati din timpul holocaustului.Iti doresc s-o gasesti, dar poate o gasesti sin format electronic pe net. Felicitari pentru alegere si lectura placuta!