| aspicz27 a întrebat:

Acum câteva zile mi-am cumparat cartea,, După ce ne-am întâlnit " de Anna Todd. Eu având 14 ani, credeți ca aș putea-o citi în ciuda unor părți mai...ciudate?

4 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Nu cred c ainteleg sensul intrebarii. Daca are parti mai 'ciudate' si le citesti, ce se intampla? Mori? iti pierzi inocenta? Sau ce?

| aspicz27 explică:

Eu nu știam ca există părți din acelea... mai ciudate. Și nu aș vrea să las cartea, e ca și cum mi-ar sta pe conștiință laughing)
Stiti cumva dacă sunt multe părți din alea? E de +14?

| alexarosu a răspuns:

Depinde cât de matura te simti pentru chestiile alea. Eu am inceput sa o citesc undeva la 12 ani spre 13, și nu am avut nici o problema. Le-am terminat pe toate acum un an și ceva.

| alexandraaai a răspuns:

Atat timp cat te pasioneaza subiectul cartii si crezi ca esti destul de matur/matura pentru a intelege si a accepta valoarea acelor parti ar trebui sa o poti citi. Tu decizi ce anume vrei sa citesti si cel mai important daca poti sa citesti.