| YesOMG a întrebat:

Am citit Scrisoare de dragoste de Mihail Drumes, iar acum sunt la al doilea volum al romanului Elevul Dima dintr'a saptea. Ce alte carti mai sunt la fel de bune ale scriitorului Mihail Drumes?

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

După ce termin cartea Cel mai iubit dintre pământeni de Marin Preda doream să mă apuc de Scrisoare de dragoste de Mihail Drumeș(autorul meu preferat).Îți recomand Invitație la vals de Mihail Drumeș.

| Cameliapantiru a răspuns:

Iti recomand si celelalte doua romane ale lui Mihail Drumes, "Invitatie la vals" si "Cazul Magheru", in caz ca nu le-ai citit deja. In plus, daca te atrage tipul acesta de carti, sigur iti va placea si "Panza de paianjen"-Cella Serghi sau "Lorelei"-Ionel Teodoreanu Lectura placuta si o seara frumoasa!