| mihneadan a întrebat:

Am o curiozitate. Daca pe semestrul doi am 4 la 3 materii ( corigente semestriale) raman repetent? Sau trebuie sa ai 3 corigente anuale?

6 răspunsuri:
| iulianus111 a răspuns:

Daca iti iese media anuala sub 5 la 3 materi ramai repetent, poti avea decat 2 medii de 4 anual a 3 inseamna repetentie.

| RoxyWentz a răspuns:

Trei corigente inseamna repetentie. Daca pe semestrul 2, ai 4 corigente=repetent/a.Pe sestru 2. daca ai mai mult de 2 corigente nu se inche media si ramai repetent/a. Sper ca te-am ajutat. Funda te rog?

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Sa inveti sa treci la ele.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Corigent esti doar daca ai media ANUALA sub 5. La trei corigente ramai repetent.

| Pool77 a răspuns:

Poti ramane in primul semestru din toate materiile daca in semestrul doi te incheie cu o medie cu care adunat iti iese media 5.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Rămâi corigent ( pe vară ) doar dacă ai media anuală ( la o materie ) sub 5!
Dacă ai 3 corigenţe pe vară, atunci eşti repetent!

Toate cele bune!