| mihneadan a întrebat:

Am o curiozitate. Daca voi avea media 4 la 3 materii pe UN SEMESTRU raman?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru corigenta se ia in calcul doar MEDIA ANUALA, nu media pe un semestru. Poti avea media semestriala de 4 la toate materiile, daca media anuala este cel putin 5 nu ramai corigent.

4 răspunsuri:
| RoxyWentz a răspuns:

Daca ai media 4 pe primul semestru, iti trebuie media 6 pe al doilea. Daca ai 3 medii de 4 pe semestrul doi ramai repetent/a.Spe ca te-am ajutat si spor la invatat. Fundita?

| Jipa95 a răspuns:

Nu ramai, daca pe un semestru la acele materii ai avut macar media 6. In caz contrar, daca media anuala iese 4 sau 4.50 la o materie oarecare ea nu se rotunjeste si va trebui sa dai restante in toamna.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Daca ai 4 pe primul semestru, vei avea nevoie de 6 pe celalt semestru.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru corigenţă nu contează doar media din semestrul 2.
Dacă în primul semestru ai avut minim 6, atunci ai "scos" media anuală 5 happy

Rămâi corigent ( pe vară ) doar dacă ai media anuală sub 5!
Dacă ai 3 corigenţe pe vară, atunci eşti repetent!

Toate cele bune!