| YusukeUrameshi a întrebat:

Daca la o materia am media 7 pe primul semestru si pe al doilea o sa o am 4 raman corigent? Dar daca am la 3 materii pe primul semestru media peste 6 iar pe al doilea 4?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Trebuie sa ai media generala 4 ca sa ramai corigent, nu media pe un semestru. Din ce ne spui tu, ai media la respectivele materii 5.5 si 5, deci nu esti in situatie de corigenta. Puteai sa ai si media 1 pe un semestru, daca pe al 2-lea aveai minim 9, nu ramaneai pe vara.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Corigent ramai doar daca media anuala este sub 5. In cazurile expuse vei avea media anuala cel putin 5, asa ca nu ramai corigent.