| anonim_4396 a întrebat:

Are schița "Bubico" de Caragiale vreo morala ascunsa sau este decât o povestioara despre un om care arunca un cățel pe geamul unui tren?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stim si nu avem voie sa te ajutam nici daca am stii, ca-i interzis sa-ti facem temele pe TPU!

Iti doresc spor la invata si facut teme!

| relian a răspuns:

Cred ca este doara o simpla povestioara vazuta de autor

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Morală nu cred că are in mod neapărat. Schița "Bubico" satirizează mai mult acele persoane, în mod special femei, care își cocoloșesc prea mult câini, care îi răsfață excesiv, de parcă ar fi copiii lor.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Probabil are mai multe.
Sa nu te încrezi în persoanele străine, una dintre principalele morale.
Din cauza ca stăpâna câinelui i-a dat câinele acestuia, prin neatenție nu a observat cum străinul respectiv ii arunca câinele mult iubit pe geam.