| 1mihai3 a întrebat:

As vrea sa scriu o carte. Dupa ce o voi scrie oare cum o sa o pot publica?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt 2 posibilitati de publicare:
1.Trimiti cartea la o editura de gen si, daca o retin spre publicare, vei incheia un contract, o vor publica pe cheltuiala lor, se vor ocupa de vanzare si vei obtine ceva bani.
2. Daca n-o retine nici o editura o poti publica pe cheltuiala ta, incheind un contract de tiparire cu o tipografie.

| miraabela a răspuns:

Trebuie sa mergi la o editura pentru a verifica daca este buna. Daca va fi apreciata la adevarata ei valoare editura o va cumpara. Poti cauta detalii despre editurile de genul de pe internet