| HanszmR a întrebat:

Ati citit cartea Iosif si fratii sai? Cum vi s-a parut? Va rog fara spoilere. Si ultima intrebare, cam pe la ce varsta merge sa o intelegi?

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

E o carte buna, merita citita. Thomas Mann. Cartea iti prezinta situatii aventuroase si complexe care iti arata (printre altele) cum traieste omul religia, caror probleme reale aceasta raspunde. Cred ca intelegi multe si iti da subiecte de gandire chiar si la 14 ani; de asemenea nu este o lectura arida, nu plictiseste; eu zic sa iei cartea si sa incepi sa o citesti, daca nu iti spune nimic nu ai decat sa o lasi din mana. Am citit-o in adolescenta, am avut de castigat.

| EDWARd2231321 a răspuns:

Aia in care mor aia la final?