| anonim_4396 a întrebat:

Aveti un scriitor preferat? Pe cine?

15 răspunsuri:
| ColdHeart a răspuns:

Cioran. Emil Cioran

| Raniaa a răspuns:

Primul care îmi răsare în minte, Henry James.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dan Puric.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Gigi becali

| Adry05 a răspuns:

Cred ca Stephen King. Acum m-am apucat sa citesc o carte scrisa de el dar am vazut multe filme adaptate dupa cartile lui si mi se par geniale si niste idei inovative.
Imi mai plac Drumes, Eliade, Tess Geristen.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Steve Berry.Nu e chiar preferatul meu, el mi-a venit prima data in minte.

| Segment a răspuns:

Am mai multi: John Green, Joseph Delany, Alexandre Dumas, Jane Austen, Mihai Eminescu, Nicolae Labiș.

| CleanHeart a răspuns:

Mircea Eliade si Emil Cioran.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CleanHeart):

Eliade e si printre favoritii mei, un adevarat geniu, pe Cioran inca nu l-am citit.

| FaraNume1245 a răspuns:

Sven Hassel, Moliere, Adler Olsen îmi vin acum în minte.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Adry05):

Ți-l recomand și pe Dean Koontz (Șoapte, Miezul nopții, În numele Domnului).

@NuGaseamNumeLiber
Mircea Eliade, Paulo Coelho, Mircea Cărtărescu...

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Erin Hunter(ştiu că e un grup de scriitoare ce şi-au ales un pseudonim, dar tot e preferatul meu)

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Eliade, am mai spus-o si mai sus, este de departe cel mai mare savant si scriitor roman, dar pe Coelho nu il vad atat de mare pe cat este considerat, exceptand Alchimistul, toate scrierile lui mi s-au parut plictisitoare.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fratii Grimm... Imi e mila de ala care primeste notificarile rolling on the floor