| slayer678 a întrebat:

Am o întrebare pentru fanii Harry Potter. In ce carte moare Severus Plesneala?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultima. Talismanele Morti.
Este ucis de Voldemort pentru ca voia puterea baghetei magice a lui Dumbledore pentru el (inainte, Plesneala in ucide pe Dumbledore si automat bagheta il asculta pe cel care l-a dezarmat pe ultimul proprietar)

| tickey a răspuns (pentru anonim_4396):

Plesneala cand moare nu e stapanul baghetei. Stapanul baghetei e Draco si dupa e Harry Potter cand il dezarmeaza pe Draco la conac.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

In cartea de bucate, moare de poftă.