| AnetteBurnier a întrebat:

Ce cărți de Crăciun ştiți? Adică să fie şi despre Crăciun dar mai ales să meargă citite de Crăciun sau, mă rog, în perioada aceea. Dați-mi din ce ați citit voi sau dacă nu merge şi cu linkuri şi d-astea pe moment...

*a, da, ceva poțional, ce cadou să îi fac mamei de Crăciun? Nu vreau bijuterii şi chestii d-astea, cu ceva mai original şi aş vrea să o impresioneze. Mersiiiiiiii*

Ce şmecher ar fi dacă ar exista o categorie de Crăciun pe TPU.

Fundaaaaaaaaaa

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Un altfel de Crăciun (John Grisham), O dorință de Crăciun (Fern Michaels si Cathy Lamb), Crăciunul lui Poirot (Agatha Christie), Colind de Crăciun (Charles Dickens), Expresul polar (Chris Van Allsburg), Lumini pe zăpadă (Anita Shreve), O noapte de Crăciun (Ruth Bell Graham), Crăiasa Zăpezii, Fetița cu chibrituri, Omul de zăpadă, Bradul (Hans Christian Andersen), Viața si aventurile lui Moș Crăciun (Frank L. Baum), Winter Street (Elin Hilderbrand), Winter Storms (Elin Hilderbrand), Nopți albe (F.M.Dostoievski), Păzea, se-ntoarce Moș Crăciun! (Pascal Bruckner), Scrisori de la Moș Crăciun (J.R.R. Tolkien), Pomul de Craciun (Judy Salamon), Un Crăciun Fericit (Cathy Lamb), Cum a furat Grinch Craciunul (Dr. Seuss), Cutia de Crăciun (Richard Paul Evans), Scrisori de la Moș Crăciun (J.R.R. Tolkien), The Shining (Stephen King), Darul Magilor (O. Henry), Magia sărbătorilor (Fern Michaels), Un Crăciun de neuitat (Mary Carter, Terri Dulong). Ai putea citi și Nicholas Nickleby (Charles Dickens) și Oliver Twist...
Mamei tale, îi poți oferi ceva frumos, de exemplu o cutie cu figurine de ciocolată (specifică sezonului), ori ceva asemănător:
http://imgur.com/a/KCkIg
http://imgur.com/a/VagJz
Dacă îi place să gătească, ar fi bucuroasă să răsfoiască și paginile cărții "Crăciun la New York", autori: Lisa Nieschlag & Lars Wentrup
(carte ilustrată, conține 50 de reţete de prăjituri "însoţite de poveşti fermecătoare dintr-un New York inedit, în care aromele de scorţişoară, ciocolată şi marţipan plutesc pe străzile agitate ale metropolei americane")
http://www.elefant.ro/......59706.html

1 răspuns:
| KeyoAsurame a răspuns:

Daca vrei o carte de craciun incearca ''Unchiul Rick''
iar ca, cadou pentru mama poti alege un buchet de flori cu un mesaj inauntru sau cel mai usor dulciuri