| alinac4 a întrebat:

Ce cărți de psihologie îmi recomandați?

Am inceput sa fiu interesata de psihologie și aș dori chiar sa dau admiterea la această facultate. Dar până atunci aș vrea să îmi formez totuși și o bază de cunoștințe pe lângă cele de la școală. Deci, ce cărți ar trebui să citesc? Cu care ar trebui sa încep? Deja am cumpărat o carte de Psihologie generală de la Cosmovici, însă nu am inceput-o.E bine sa încep cu aceasta? Aș vrea cărți de psihologie serioasă, introduceri sau ceva asemănător, nu cărți de dezvoltare personală. Și eventual într-o anumită ordine, ca sa nu citesc haotic. Auzisem să citesc ceva de Jung sau Freud, dar nu știu ce volume, in ce ordine sau daca să încep cu aceștia
Ce mă sfatuiti?

2 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Manualul de clasa 10-a, dupa poti incerca Jung?

| Karol1877 a răspuns:

Psihologia nu e asa usoara. Dupa ce o intelegi incearca Freud sau Jung.