Întrebare recomandată | Merry128 a întrebat:

Cine ştie un site care m-ar ajuta să învăț engleză?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Duolingo este cel mai bun. Are asistenta in limba romana si inveti engleza in mod interactiv.

10 răspunsuri:
| TheSuspect a răspuns:

Sincer eu am invatat engleza la perfectie pe Counter strike global offensive prin voice chat

| IAmTeslo a răspuns (pentru TheSuspect):

Eu cred ca ai invatat mai multa rusa xD

| lexiploae a răspuns:

Ai putea sa inveti engleza mai repede uitandu-te la seriale sau filme cu subtitrare in engleza, sau din jocuri, sau muzica. cel putin eu asa am invatat-o. nu din scoala. nu am invatat din seriale gramatica limbii si chestii dar am invatat cuvintele de baza etc.

| SooJin a răspuns:

Http://esl.fis.edu/index.htm
site-ul acesta este unul din preferatele mele, are diverse exercitii interactive.
spor la invatat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O carte

| Merry128 explică (pentru IAmTeslo):

?

| tehno125482 a răspuns:

Duolingo

| BeSmart17 a răspuns:

Bai, deci cea mai buna aplicatie sunt filmele..eu din filme am invatat

| IAmTeslo a răspuns (pentru Merry128):

In jocul CSGO sunt multi rusi si exista si voice chat in care de regula vorbesc ei foarte mult.