| Abby2003 a întrebat:

Dupa parerea voastra cat de interesante sunt cartile Jules Verne o sa ma ajute cu ceva la liceu daca nu sunt cartile care trebuie citite pentru liceu?

3 răspunsuri:
| Hellofriends a răspuns:

Cartile nu sunt in programa liceului pentru limba ssi literatura romana. Eventual pentru un optional, lecturi suplimentare

| zurick a răspuns:

In a 5-a eram un super fan Jules Verne, efectiv adoram cum scrie tipul asta :3 Cartile scrise de Jules Verne nu sunt in programa pentru liceu asa nu o sa te ajute decat pentru relaxare, pentru tine in special. Oricum, majoritatea cartilor obligatorii din liceu sunt niste banalitati si niste carti plictisitoare.

| AndreStieTot a răspuns:

Jules Verne a scris multe carti de aventura despre calatorii si expeditii. Te poate ajuta la liceu sa-ti dezvolti vocabularul si imaginatia. Mie mi-au placut foarte mult. Merita citite!