| Augustinnx a întrebat:

Vreau si eu o lista cu toate cartile de Jules Verne care merita citite la 15 ani.Multumesc.

3 răspunsuri:
| NoMusicNoLife a răspuns:

Hmm... Toate cartile lui Jules Verne sunt frumoase, dar nu stiu daca la 15 ani le-ai mai putea savura cum trebuie. Eu personal nu as putea, deoarece acum mi se pare ca au prea multa descriere.

Dar daca pe tine te pasioneaza, incearca Testamentul unui excentric [care e chiar foarte buna] si Uimitoarea aventura a misiunii Barsac.

Sper ca te-am ajutat! >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Intră pe http://lecturirecenzate.ro/ În josul paginii sunt liste cu lecturi, pe vârste. Găsești în fiecare niște romane de Jules Verne. Unul chiar e povestit pe acel site.

| Memo199 a răspuns:

Călătorie spre centrul Pământului
20.000 de leghe sub mări
Copii căpitanului Grant
Vulcanul de aur
Drumul Franței
5 săptămâni în balon
Ocolul Pământului în 80 de zile
Steaua Sudului
Doctor Ox
Doi ani de vacanță
Uimitoarea aventură a misiunii Barsac
Școala Robinsonilor. Raza verde