| Dantexc a întrebat:

happy
Îmi poate spune cineva citate/proverbe cu trandafiri?

Răspuns Câştigător
| Tania25 a răspuns:

Daca iubesti trandafirii trebuie sa-i iubesti si spinii.
Nu uita că şi cel mai frumos trandafir are spini.
Dintr-un spin se naşte un trandafir; dintr-un trandafir un spin se naşte.
Cu cât e mai frumos un trandafir, cu atât are ţepii mai lungi.
Dintr-un mărăcine iese un trandafir şi adesea dintr-un trandafir iese un mărăcine.

3 răspunsuri:
| xBlackB0y a răspuns:

Salut! Uite aici :
Daca iubesti trandafirii trebuie sa-i iubesti si spinii.
Nu uita că şi cel mai frumos trandafir are spini.
Dintr-un spin se naşte un trandafir; dintr-un trandafir un spin se naşte.
Cu cât e mai frumos un trandafir, cu atât are ţepii mai lungi.
Dintr-un mărăcine iese un trandafir şi adesea dintr-un trandafir iese un mărăcine si daca vrei mai multe uitete si aici : http://www.citatepedia.ro/index.php?q=trandafir&r=z