| Andreea599 a întrebat:

Imi puteti spune carti gen Academia Vampirilor?

Răspuns Câştigător
| Cosma_Mihaela_1999 a răspuns:

Waw! O intrebare pe gustul meu.
Poti sa incerci: Vampirii din Morganville(7 vol),Altfel de ingeri, Pe jumatate moarta-prima carte din seria Madison Avery, Sange albastru(desi mie nu mea prea placut), Nu plange sub clar de luna (cu varcolaci), Fantomele ne stiu toate secretele (foarte faina trebuie so citesti neaparat) si continuarea Mai laso moale cu fantomele, georgina kincaid ( tot de richelle mead) si Fortele raului absolut (eu inca nu le-am citit -sunt 3 vol-dar descrierea era foarte faina si am impresia ca se aseamana foarte mult cu academia vampirilor, chiar daca nu cred cai cu vampiri, dar cine stie, astet sa mile cumpar si sa le citesc)
Si apropo am citit academia vampirilor si i mortala.I colectia mea pref de carti.
Sper ca team ajuat.

2 răspunsuri:
| HaKa93 a răspuns:

The Vampire Diaries ai incercat?
este si serial daca te ajuta cu ceva.

| IAmJustSmarterThanYou a răspuns:

Vampirii din Morganville, Jurnalele Vampirilor. Vampirii Sudului, Sange Albastru, Casa Noptii.
Poti incerca si carti care nu au actiunea centrata numai pe vampiri:
-varcolaci: Luna plina, A Doua A Luna plina (Kelley Armstrong). Aceasta autoare a mai scris: Invocarea, Revelatia, Rafuiala. Le recomand!
-Altfel de ingeri
-Cercul Secret (autoarea Jurnalelor Vampirilor)
-Umbra Noptii
-Nascuta la miezul noptii si Trezita in zori de zii
Cam asta ar fi!
Funda?