| Diana_7451 a întrebat:

Buna!
Mi-ati putea recomanda niste carti, sau macar o carte care are ca tema razbunarea. Dar nu genul ala de carti: m-a inselat iubitul si vreau sa ma razbun. Imi doresc ceva cu multa drama si actiune, o carte despre cum viata unei persoane este schimbata, cum acea persoana se schimba pentru a razbuna moarte unei persoane dragi de exemplu. Fara "Contele de Montecristo", ca l-am citit deja.
Multumesc tuturor anticipat! happy

4 răspunsuri:
| YouAndMe95 a răspuns:

"Vei fi acolo? " de Guillaime Musso. Nu este chiar razbunare, dar merita citita cartea!

| Peaches a răspuns:

Pretty Little Lars de Sara Shepard. Este despre doua gemene, una schizofrenica, tinuta secreta si geloasa pe sora ei. Ii va fura identitatea si o va trimite intr-un ospiciu. Aceasta va reusi sa scape din ospiciu si isi va omori sora pentru ca i-a furat viata. PS: Exista si serial bazat pe carte. Eu de fapt doar ma uit la serial si nu am citit niciodata cartea big grin

~Roksi

| Funions a răspuns:

Razbunare la Paris de Steve Berry
Ratacire de Lauren Kate
Calaul de Jo Nesbo
13.99 de Beigbeder
Sper ca te-am ajutat! Spor la citit! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crima si pedeapsa, si Fratii Karamazov amandoua de Dostoievski, incepe cu primawinking