| Popescu_Andreea_1987 a întrebat:

Buna
Nici nu stiu cum sa incep...
La inceput am scris strofe, dupa aia poezii trecusem peste alti ani la carti de scris.Am o mare imaginatie si am terminat cateva din ideile mele de a scrie o carte de dragoste, dar am o mare problema cu modul de actiune a personajelor timpul lor la trecut si la viitor. Daca stiti pe cineva care sa ma ajute sa o corectez fara a avea greseli gramaticale grave.Va multumesc frumos

2 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

O poti scrie/publica pe site-ul wattpad. Acolo sunt persoane care fac recenzii la carti. Unii fac recenzii complexe, altii scurte. Publica-ti cartea acolo. In timp, ii vei corecta forma, dar conteaza sa o pui 'pe hartie' pentru inceputwinking

| ALGator a răspuns:

Citește și nuvele, romane pe gustul tau și vezi cum sunt construite. Fă un plan, schema cum să se desfășoare acțiunea de exemplu pe o foaie de hârtie A3.