| danutza_1942 a întrebat:

Stiti si voi niste carti de actiune si in acelasi timp si de dragoste?
Imi spuneti si mie ce carti ati citit si voi mai >frumosewinking?:

5 răspunsuri:
| crystynel23 a răspuns:

Contele de monte cristo

| Gabriel_3333 a răspuns:

Iti recomand niste carti romantice

Jane Eyre, Mandrie si prejudecata, Persuasiune, Hamlet, Balciul Desertaciunilor. TI-as putea recomanda si altele dar mie acestea mi-au placut foarte mult. A si ar mai putea intra niste Marile sperante, Oliver Twist, David Coperfield, Coliba unchiului Tom.Si acestea sunt foarte reusite.
Nu abunda ele in actinui foarte mari dar pot spune ca au cu prisosinta.Toate sunt foarte frumoase. Sper sa te prinda.

| alabala_4392 a răspuns:

Shogun (James Clavell)
Quo Vadis (Henryk Sienkiewicz)
Pentru cine bat clopotele (Ernest Hemingway)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Memoriile unei gheise(Arthut Golden); Zahir(Paulo Coelho); Magicianul(John Fowles); Pasarea Spin( este superba, nu mai stiu de cine e scrisabig grin); Ingeri si demoni(Dan Brown)... lectura placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va sugerez cartea,,Capcana,, este de actiune,drama, un pic thriller, aventura si distractie.Cititio! lAURA MA NUMESC.