| Lucian2473 a întrebat:

Are cineva cont pe site-ul scribd.ro? As dori sa imi descarce cartea „Soseaua Catelu 42".

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un cont nou de gmail.
Îți faci cont gratuit pe scribd timp de o lună.

8 răspunsuri:
| Lucian2473 explică (pentru sadrian46):

Am incercat dar imi cere cont de paypal, iar daca introduc un cont de paypal cere, mai departe, un numar de card. Voi mai incerca o data. Multumesc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Lucian2473):

Da, nu ai încă un card bancar?

| Lucian2473 explică (pentru sadrian46):

Am, dar nu il am atasat la Paypal. Si nu il atasez entru o singura carte. Ulterior uit ca il am in scribd si imi opreste automat 8 sau 9 euro lunar. Nu fac efortul asta pentru o singura carte. Ma gandeam ca ma ajuta cienva care are deja cont si descarca mai mereu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Lucian2473):

Să repet.
Cont nou de email Google.
Cont nou de Scribd pe el.
O lună este gratuit.
Descarci ce vrei.
După 25 de zile închizi contul.
Dacă nu te-a ajutat nimeni de când ai postat solicitarea, trage dta concluzia.

| Lucian2473 explică (pentru sadrian46):

Asta am facut acum cateva minute. Mi-a cerut nr de cont. Am bagat cardul dar nu pot descarca carti. Am insistat la mai multe, nu exista buton de download. Se poate descarca doar fragmente si alte documente mai mici. Cartea pe care o cautam am resuist sa o „fur", daca pot spune asa, cu copy-paste in document text. Avea numai 240 de pagini si a mers repede. happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Lucian2473):

Nu se numește furt, se numește organizare.
O să îți explic de ce găndesc astfel în cazul dtale.

| Vacarescu_Adi_1975 a răspuns (pentru sadrian46):

Fara card nu merge mai nou!

| Lucian2473 explică (pentru Vacarescu_Adi_1975):

Da! S-au prins de smecherie. Mai nou, nu poti sterge contul dupa ce ai bagat cardul decat dupa ce expira periaoda trial. Daca iti aduci aminte atunci sa intri si sa stergi contul, e ok. Daca nu, iti suteste 9 dolari din cont. laughing