| MelindaVictoria a întrebat:

Buna seara TPU! La scoala ne-a dat sa citim "ROMANUL ADOLESCENTULUI MIOP", dar cartea e compusa din Vol I : Romanul adolescentului miop si Vol II : Gaudeamus. Trebuie sa citesc primul volum sau ambele?

6 răspunsuri:
| DoarSile a răspuns:

Mai bine nu citesti nici volumul unul nici pe al doilea... laughing

| Doub a răspuns:

Primul volum. (Din cate stiu eu.)

| Lucică1998 a răspuns:

Depinde de profesor, dar probabil doar prima parte, cea de-a doua fiind cam incomoda pentru un profesor sa o discute in clasa, aceasta conținând niște scene mai "inadecvate pentru vârsta voastra"happy

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Citestele pe amandoua, ca sa intelegi ceva din carte!winking

| Paraoanu_Daniel_2000 a răspuns:

Depinde daca ti-a zis sa citesti adolescenul miop pe ala il citesti pentru ca cred ca nau nici o legatura intre ele decat personajele de ex.
Sange de cerneala sau
Persy Jackson si Olimpienii

| Paraoanu_Daniel_2000 a răspuns:

Dar nu va zis care deci ar cam trebuii ambele