| BuGsstormbunny a întrebat:

Am 14 ani si sa citesc cartea romanul adolescentului miop. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Curky91 a răspuns:

Mi se pare perfect! atata timp cat iti place ceea ce citesti, nu vad care ar fi problema. nu lasa pe nimeni sa iti zica altfel, intotdeauna citeste ceea ce iti place tie, nu ce iti spune altcineva ca ar trebui sa iti placa.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti. citeste-o pe la 16/17 e o carte grea si profunda si risti sa n-o intelegi. Si eu am citit-o la 13 ani si apoi la 17. La prima varsta am urat-o, la a 2-a am inteles-o.

| zurick a răspuns:

Nu este o carte grea, asa ca poti sa o citesti.Mie sincer nu mi-a placut, dar asta este subiectiv.

| gabicoo a răspuns:

Eliade ramâne Eliade.
La 14 ani ai tai ar fi lectura ideala.