| Georgiana4091 a întrebat:

Sunt pasionata de lectura si nu stiu ce carti sa mai citesc. Voi ce-mi recomandati? -FUNDA-

Răspuns Câştigător
| HDeNiSaR a răspuns:

Incearca cartile lui Karl May-le citesc de mica si tot nu m-am saturat de ele.
sau Dan Brown, Stephen King, Nora Roberts.

9 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Salut! Nu stiu ce ai citit pana acum, dar daca vrei intr-adevar carti interesante, citeste romane clasice. "Mizerabilii" de Victor Hugo, "La rascruce de vanturi"-Emily Bronte, "Crima si pedeapsa", "Fratii Karamazov", "Idiotul", "Adolescentul"-Dostoievski, "Anna Karenina", "Invierea", ''Razboi si pace"-Lev Tolstoi, "Portertul lui Dorian Gray"-Oscar Wilde, "Vraciul. Profesorul Wilzcur"-Tadeusz Dolega-Mostowicz sunt must-read-uri. Daca te intereseaza romanele politiste, citeste-le pe cele semnate de Agatha Christie si seria Sherlock-Holmes a lui Arthur Conan-Doyle, daca vrei romane de aventuri, operele lui Karl May, James Clavell sau James Fenimore Cooper sunt ideale, pentru romane de capa si spada Dumas-tatal ramane un clasic, iar daca vrei romane de dragoste, "Pasarea spin"-Cololeene McCullogh, "Dragoste in vremea holerei"-G.G. Marquez, "Love Story"-Erich Segal, "Pe aripile vantului''-Margaret Mitchell si romanele lui Jane Austen sunt adevarate capodopere ale genului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suflete ciuruite ^_^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arthur Conan Doyle
Edgar Wallace
Dan Brown

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici 2 liste cu carti 'must read' :
1. http://www.theguardian.com/books/2003/oct/12/features.fiction
2. http://www.yuppy.ro/......rquez.html

| Sandu3 a răspuns:

Iti recomand CLIENTUL de John Grisham.La editura RAO aparuta.Este fantastica.Nici nu mai mananci pana n-o termini.Te tine efectiv in tensiune...

| UnNumeCaToateAltele a răspuns:

Marinar la 15 ani

| Alin0396 a răspuns:

Daca esti un pic mai mare la varsta, eu stiu poate peste 16 ani, iti recomand Divina Comedie a lui Aliegheri si Decameronul lui Boccaccio, sunt extraordinare, cel putin dupa parerea mea

| Virusul991 a răspuns:

Citeste seria 1001 de nopti big grin