| NAdrian a întrebat:

Top 3 carti citite :
Daca puteti sa relatati pe scurt si de ce v-au placut.

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Am citit multe dar daca te referi la beletristica tot ce a scris Jules Verne, Karl May, Alexandre Dumas in perioada adolescentei si ar mai fi. Apoi am trecut la politiste Haralamb Zinca si inca cativa care nu-mi aduc aminte acum.O clasificare sa fac acum e greu dar sunt fan SF. Oricum am fost si raman un cititor.

Poate alti cititori sa faca o clasificare a romanelor citite dar crede-ma ca multe dintre carti le-am recitit cu placere desi biblioteca personala nu e asa de mare mi-au facut o readucere aminte a trecutului/adolescentului care am fost.

Fiecare varsta are cartile ei, cateodata, dar cred ca povestile citite/povestite de mama, atunci, erau sublime.

| Antoci_Camellia_1980 a răspuns:

Sherlock Holmes(detectiv), Cintatoarele dintre maracini(ii mai spune pasarea spin, roman de dragoste).

Poti sa mai cauti carti scrise de Sandra Brown(Caderea lui Adam-foarte interesanta), Suzen Elizabeth Filips(Frumos, bogat si necasatorit).