| GymmyCool a întrebat:

Buna TPU am citit recent cartea "Amurg" de Stephenie Meyer.A-si vrea sa imi recomandati si altea carti asemanatoare in afara de Jurnalele Vampirilor. Multumesc Funda

Răspuns Câştigător
| ale7 a răspuns:

Si eu am citit Amurg toata seria si mi-a placut mult. Dupa am citit seria Academia vampirilor de Richele Mead. Ti-o recomand. Am auzit ca e buna si ceva serie Vampirii Sudului da eu inca n-am citit-o big grin

9 răspunsuri:
| Trolozaur a răspuns:

"a-si" nu se scrie asa in contextul ala. iti recomand cartea de gramatica de clasa a 2-a.

| Aeri a răspuns:

Bună!
Încearcă,,Cercul secret",,, Academia Vampirilor",,, Vampirii sudului",,, Instrumente mortale" sau,, Forțele răului absolut" :*

| antimulte a răspuns:

Citeste toata seria de la Stephenie Meyer. Sunt mai multe nu doar o carte. Daca tot iti place genul...

| GymmyCool explică (pentru Trolozaur):

Aha pai ar trebui sa te uiti si tu peste carte ca se pare ca nu ai invatat ca dupa PUNCT se scrie cu litera mare O_o. Si ma faci pe mine analfabet laughing Sau macar la inceputul propozitiei rolling on the floor

| Trolozaur a răspuns (pentru GymmyCool):

Nu imi merge shiftul la tastatura sad si da, esti analfabet.

| GymmyCool explică (pentru Trolozaur):

Ha ha ce sa zic, ce scuzarolling on the floor Frate daca am facut o greseala minora asta nu inseamna ca sunt " analfabet". Cauta cuvantul pe google poate o sa realizezi ce inseamna cu adevararolling on the floor

| GymmyCool explică (pentru Trolozaur):

A da si nu te da tu asa mare ca nu cred ca n-ai facut si tu o greseala vreodata. Acuma pe bune frate am scris a-si despartit cand nu trebuia vai ce sa zic ce analfabet sunt. Doamne...straight face

| Trolozaur a răspuns (pentru GymmyCool):

Nu e o problema simpla gen " am mancat o litera" sau "am pus 2 litere inversate". "a-si" se scrie asa in contextul "a isi". a isi vrea sa imi recomandati are 0 sens logic. zero.

| GymmyCool explică (pentru Trolozaur):

Bine ma lasa-ma ca am si eu treaba nu mai trimite atatea mesaje. Am inteles am gresit na gata. PA