| BeLyNdA a întrebat:

Am de citit pentru vacanta 15 povestiri(sau poezii, nuvele, orce). Sunt in clasa a 6 a ce imi recomandati(dar nu vreau romane fiindca nu am cum sa merg a biblioteca sa le citesc, am la dispozitie doar calculatorul).

4 răspunsuri:
| PisicutzaCenusie a răspuns:

Hei si eu trec pe a sasea! Puiul (Dimitrie Bolintineanu )(Amintiri din copilarie)

| DoDoSpider a răspuns:

Buna si eu am terminat clasa a 6-ea si iti re coman,, Neamul Soimarestilor"

| sweetela a răspuns:

Cuore; Print si cersetor; Omie si una de nopti; Calatorie spre centrul pamantului; Aventurile lui Tom Swayer; Piciul; Morcoveata; Robin Hood; Cei 3 muschetari; Heidi fetita muntilor; Micul Lord; De la pamant la luna; Insula cu elice; Momente si schite; Recreatia Mare; Din lumea celor care nu cuvanta; Ulita copilariei; Peter Pan si Wendy; Laleaua Neagra; La Medeleni.