| Biiiiancaa a întrebat:

Buna, TPU!
am o problema. Am o prietena care mi-a povestit despre o carte, dar nu si mai aminteste numele cartii. chiar mi-a starnit curiozitatea, va roooog mult, ajutati maaaa
Cartea era despre 2 tineri care au fugit de acasa si au ajuns sa locuiasca impreuna, dar nu se cunoasteau. Si, desi stateau impreuna si dormeau in acelasi pat, nu isi stiau numele unul celuilalt, cum au ajuns acolo, cu ce se ocupa fiecare, nu isi vorbeau deloooc.
Fata respectiva mi-a zis ca e chiar haioasa cartea si chiar mi as dori sa o citesc.

3 răspunsuri:
| EMKing a răspuns:

Ai incercat sa iti intrebi prietena? Adica e foarte greu sa indetifici o carte doar din spuse...

| SapcaRoz12 a răspuns:

Nu stiu de-astea. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, EMKing are dreptate. Intreab-o de unde are cartea, sau macar roag-o sa incerce sa isi aminteasca macar o parte din titlu... Daca o are de la biblioteca, cred ca acolo se tine evidenta cartilor; se poate duce sa verifice. Daca o are in casa poate sa o caute. Daca a citit-o pe internet, ii poti spune sa verifice istoricul. Succes.