| madăfacănvmm a întrebat:

As dori sa stiu ce comentarii am de invatat pentru BAC la limba si literatura romana la profil REAL

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Ion
Morometii
Ultima noapte
Enigma Otiliei
Baltagul
O scrisoare pierduta
Moara cu noroc
Harap alb
Poezie de la Bacovia
Poezie de la Arghezi
Poezie de la Blaga
Poti sa mai citesti dar nu e nevoie sa pui prea mult accent, sunt prea mici sansele sa pice
Nichita stanescu
Iona
Ion Pillat

4 răspunsuri:
| AndreiCZM a răspuns:

Din cate stiu trebuie sa invetii chestiile de baza precum substantivul, complementul, adjectivul, adverbul etc. Si genurile. Genul epic, liric..Banuiesc

| madăfacănvmm explică (pentru AndreiCZM):

laughing) am spus comentarii pentru BAC nu gramatica pe care am invatat o pentru examenul din a8 a

| Adry05 a răspuns (pentru Adry05):

La prima categorie mai intra si Ion Barbu

| madăfacănvmm explică (pentru Adry05):

Multumesc frumos