| madăfacănvmm a întrebat:

care este programa pentru bac la PROFIL REAL la limba si literatura romana? Profesoara nu se prea implica si as dori sa mi le pun in ordine. Funda

3 răspunsuri:
| JustMeForever3 a răspuns:

Alexandru Lapusneanul,Dacia literară,Mihai Eminescu,Junimea,Harap-Alb,Moara cu noroc,O scrisoare pierdută, Bacovia, Blaga, Arghezi, Ion Barbu, Vasile Voiculescu.Nichita Stanescu,Ion, Baltagul, Moromeții, Iona, Ultima noapte de dragoste, Enigma Otiliei, Nichifor Crainic-Gândirea si Eugen Lovinescu-Teoria sincronismului

| madăfacănvmm explică (pentru JustMeForever3):

Si BALTAGUL nu intra la BAC?

| JustMeForever3 a răspuns (pentru madăfacănvmm):

Se pare ca esti o cauza pierdută. Nici nu mai are rost sa dai bacul daca nu stii sa citesti sau poate nu ti-ai pus ochelarii