| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU as vrea sa ma ajutați cu ceva, trebuie sa fac o "poezie de dragoste" pentru următoarea ora de romana, pentru activitate de la scoala și vreau sa va întreb dacă ați putea da îți dai o nota (este lunga stiu dar cine are timp va rog sa ma ajutați)
In vâltoarea sentimentelor, între strofe încrucișate
Inima bate sălbatic in dansul iubirii tinerești
Sub lumina lunii unde secretele se dezvăluie
Într-o poveste de dragoste ce necunoscute gânduri aduce

In liniștea nopții, in singurătatea adâncă
Privesc spre cer, inima arzând cu flacăra vie a dorinței
Ascund in taina privirea ce arde ca o făclie
Si visez la clipa in care o voi vedea

In umbra tandra a lunii, promisiunile se rostesc
Iar Iubirea dansează in lumina serii târzii
Timpul doare din ce in ce mai rău
Nu mai pot sa aștept, de ce nu ești lângă mine?

Ce mai aștepți, deschide-ți inima si lasă loc la iubire
Lasă te purtata de val si de dragostea din tine
Vino si iubește mă cum știi tu mai bine
Lasă mă in inima ta si alege mă pe mine

Arătă-mi afecțiunea ta si nu mă lasă la pieire
Chipul tău e singurul lucru care îmi mai aduce bucurie
In brațele tale găsesc alinarea mea divina
Si simt ca in lumea ta găsesc adevărata întregire

Vorbele tale dulci imi hrăneau inima si sufletul meu rece
Ce am simțit atunci nu o pot spune intr-un vers
Momentele trăite au rămas in capul meu pe veci
Nu le voi putea scoate nici daca voiesc

Visele mi le cutreierai, vorbindu-mi duios prin ele
Eram dependent de vocea ta.
As da orice sa pot retrăi zilele cu tine...
sau măcar sa îmi spui cu ce am greșit

Am crezut ca iubirea noastră va domnii pe veci
Dar noi ne am bazat iubirea pe trenduri, uitând să ne iubim învățând din amintiri
Nu vreau ca povestea noastră sa se sfârșească aici
Însă tu nu ești de aceeași părere.

Si chiar daca acum timpul ne poarta pe cai diferite
Iar inima ta nu mai bate pentru mine
Speranța ca intr o alta viată sa ne reîntâlnim este încă vie

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

TPU nu permite efectuarea temelor scolare pe acest site!

| Anonim8789 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu este efectuarea temei, am cerut o părere despre poezia aceasta

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Anonim8789):

Ai citit=o in fata colegilor? Ce a zis profa?
Vezi ca mari poeti care compuneau poezii de dragoste chiar erau indragostiti.Sau simteau ceva! La tine cum a fost?

| Anonim8789 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Încă nu, trebuie citita, iar poezia este inspirata într-adevăr dintr-o "poveste reala" in a 2 strofa e fix ce am făcut când eram împreună cu fosta mea iar la sfârșit vorbesc de faptul ca nu a mers și ca as mai vrea sa încercăm în alta viata.

| dullcat a răspuns:

Buna.Poezia e ok, dar nu mi se pare corect sa primiti note, poate unii sunteti mai inspirati, iar altii dintre voi va potriviti cu poezia ca nuca in perete? Daca spuneai ca este pentru un concurs intelegeam, insa considerand ca acum exista si AI, nu prea va fi fair.laughing

| Anonim8789 a răspuns (pentru dullcat):

A nu haha, nu este pe nota. Este o activitate iar cine vrea poate participa cu orice, text, poezie, citate, desen. Nu este pe nota

| siriusblack98 a răspuns:

Sincer pare a fi facuta de AI ( no offence ). Inainte sa ma iei cu " domnule specialist " cum ai procedat cu alt utilizator care doar si-a expus un punct de vedere, nu ma consider mare poet dar am scris cateva sute de poezii in ultimii 10 ani, am un canal de YouTube unde le postez si ma gandesc serios sa public o carte cu o parte din ele. Zilele trecute am fost efectiv curios sa vad cum ar scrie AI ul o poezie si sa o compar cu stilul meu, ei bine a scris niste poezii exact ca a ta, exact acelasi stil, cu masura versurilor inegala si rima alba. + Elementul care te da de gol cel mai tare ca ai folosit AI, este fix primul vers " In vâltoarea sentimentelor, între strofe încrucișate " deoarece am observat ca daca ii spui AI ului sa iti faca o poezie cu un anumit tip de rima " incrucisata/imbratisata" nu reuseste, dar iti baga tipul de rima ca si cuvant mot a mot in poezie laughing Daca profei tale ii place, atunci good job si multa bafta!

| ioana748 a răspuns:

E ok...depinde cum o vei citi.
Este simpatica.
Nota 10 de la mine.
happy

Răspuns utilizator avertizat