| Marinela177 a întrebat:

Buna, TPU! As vrea sa stiu care e cea mai frumoasa carte de dragoste citita de voi.As vrea sa incep una,si nu stiu ce sa aleg, ce imi recomandati?

7 răspunsuri:
| Andreeaa19 a răspuns:

"Pe aripile vântului", e minunata!happy

| liviutalove a răspuns:

Sub aceeasi stea - John Green. Este superba si lacrimogena

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Poti incerca Maitreyi de Mircea Eliade, eu am citit-o intr-o zi, nu am lasat-o nicio secunda din mana si la sfarsit am plans.
Iti mai recomand Adam si Eva de Liviu Rebreanu, Invitatia la vals de Mihail Drumes, Anna Karenina de Lev Tolstoi ( e cam grea, are 2 volume groase, si Tolstoi scrie un pic cam greut, nu scrie doar de iubire, ci si de politica, viata de tara, despre animale, dar este destul de frumos romanul), Iar ultimul roman pe care l-am citit de dragoste a fost O zi de David Nicholls este destul de ok.

| ArianaDwen a răspuns:

Fluturi de Irina Binder

| Marinela177 explică (pentru LaLaura):

Multumesc

| Sărmăluță a răspuns:

Scrisoare de dragoste de Mihail Drumeș

| IonelaToma a răspuns:

La rascruce de vanturi de Emily Bronte