| moonlight876 a întrebat:

Credeți că merită să citesc seria "Stăpânul inelelor" dacă am văzut ceva toate cele 3 filme? Pe fiecare dintre ele, le-am văzut de mai multe ori, sunt filmele mele preferate și simt că vreau ceva mai mult de la seria asta, astfel că m-am gândit să citesc cărțile.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| mastadont a răspuns:

Citește cărțile, sunt mult mai bune decât filmele. Nici un film nu va reuși vreo dată să redea adevărata profunzime a unei cărți. Din cărți vei afla mult mai multe lucruri despre lumea lui Tolkien decât din filme.

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Eu o dată ce am văzut filmul nu prea mai am chef sa citesc si cartea.
Încearcă altceva asemănător.Sau începe cu Hobit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indicat este să citești cartea, apoi să vezi filmul... Dar nu este greșit să le citești nici acum.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai merita, cititul este citit, este o placere, nu numai pentru poveste.

Plus ca este fain sa stii ce se intampla cand citesti si sa vezi aceasta diferenta, intre scris si imagini.

Parerea mea, este ca merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am citit cartile abia dupa ce am vazut filmele de multe ori, sunt filmele copilariei mele, dar cartile le-am citit acum in pandemie! Eu zic ca da!