| Nadishome a întrebat:

Bună TPU! Puteti sa imi recomandați un text cu care pot asocia poezia "Balul pomilor" de Dimitrie Anghel astfel încât să fie o asemănare si o deosebire? Nu am nevoie sa imi faceti voi asocierea pentru ca o fac eu dar nu stiu cu ce text as putea sa asociez poezia asta. Multumesc!

1 răspuns:
| Popa482 a răspuns:

Salut! Primăvara de Vasile Alecsandri mi se pare cea mai apropiată și care are și ceva deosebiri față de opera suport pe care o ai.