| Paulina_Artimon_2004 a întrebat:

Sunt noua aici! Vreau sa va întreb ce rechizite școlare îmi trebuiesc pentru clasa a6a?

Răspuns Câştigător
| JustmeV a răspuns:

Buna!
Caiete cu linii si patratele (ori mici ori studentesti, cum doresti tu)
Caiet de muzica
Caiet de geografie
Caiet de biologie
Coperi
Etichete pentru coperti
Penar
Pix/stilou
Creion grafic
Creioane colorate
Pix rosu
Bloc de desen
Acuarele
Acutitoare
Radiera
Eventual atlas geografic
Vocabular
Ghiozdan
Mult succes in noul an scolar!

3 răspunsuri:
| AKARA0 a răspuns:

Caiete studențești minim 5-6 la romana, matematica, fizica (1 ajunge), un toc de foi de scris pentru că faci desene multe la biologie, geografie și la desen. Caiete mici pentru teme, sau alte materii la alegere, câteva creioane, niste pixuri, culori (de carioci n-ai nevoie), 2 caiete de muzica (din alea cu portativ, și eventual unul normal pentru că te pune sa scrii compozitori), acuarele daca vrei și o trusa geometrică, daca vrei, și coperți și cam atât pentru un set full pentru tot anul

| FLORENTINAndreea a răspuns:

Tu cumpara doar ghiozdan, penar si tot ce trebuie sa contina el.
Restul zic sa le cumperi abia dupa ce ai prima ora cu fiecare profesor pentru ca fiecare are cerinte diferite.
Succes!

| SummerR a răspuns:

Eu zic să aștepți să ți se dea orarul.