| Marian_David_1980 a întrebat:

Va rog imi puteti spune ce materii se fac la Filologie si cate ore la fiecare. va multumesc! !

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mate - 2 ore, Fizica - 2 ore, Chimie - o ora, latina - o ora, desen si muzica - o ora, Limba straina 1 - 3 ore. Asta in clasa a-9-a, atat e mai special, in rest nu-s multe diferente.

| fanernest123 a răspuns:

Bună!
Eu am făcut filologie. Pot spune că vei da teză la latină în fiecare an, vei avea, până în clasa a 10-a (inclusiv) 2 ore de mate, două ore de fizică, o oră de chimie, vreo 2 de istorie, 2 de literatură universală, logică, psihologie, filosofie, economie, limba română (evident), geografie... cam tot ce ține de latura socio-umană big grin