| Danyyyyy a întrebat:

Imi puteti spune la liceu profilul filologie ce materii sunt? si fiecare cam cate ore pe saptamana in special matematica si fizica ma intereseaza sa stiuhee hee

Răspuns Câştigător
| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Limba romana 3 ore pe saptamana
limba engleza- 3 ore pe saptamana
limba franceza-1 ora(2 in cazul in care o sa fie si franceza optional)
limba latina-1 ora
matematica-2 ore
fizica-2 ore
chimie-1 ora
biologie-1 ora
istorie-3 ore
geografie-2
stiinte socio umane(logica)-2 ore
religie-1 ora
informatica-1 ora
ed fizica-2 ore
muzica-1 ora
desen-1 ora
Cam astea sunt
Sper ca te-am ajutat!

7 răspunsuri:
| Codruta a răspuns:

Profilul filologie se bazeaza pe romana, latina, engleza, franceza, istorie. daca pui optiunea engleza intensiv dai teza din engleza si faci optional engleza. nu stiu cate ore sunt de mate si fizica dar stiu ca din a11a nu se mai fac matee, fizica, chimie si bio.

| Codruta a răspuns:

Profilul filologie se bazeaza pe romana, latina, engleza, franceza, istorie. daca pui optiunea engleza intensiv dai teza din engleza si faci optional engleza. nu stiu cate ore sunt de mate si fizica dar stiu ca din a11a nu se mai fac matee, fizica, chimie si bio tongue.

| cristiana_4483 a răspuns:

Pai eu am trecut a 10-a si anul trecut am avut 2ore de mate, 2fizica, 1chimie, 1biologie, 1ora de latina, 4 romana, 4engleza, 2franceza, 2logica, 2istorie, 2 geografie, 1desen, 1muzica cam asa. tin sa mentionez ca eu st la filologie engleza intensiv. dar daca vrei la franceza o sa ai 4 de franceza si 2 de engleza. a si cei de la filologie normala aveau 2 de latina

| ClaudiuAndrei90 a răspuns:

Pai mate si fizica vei face doar pana intr-a 10-a, inclusiv a 10-a.Vei face 2 ore de mate si fizica pe saptamana. Apoi limba romana cam in fiecare zi, latina de 2 ori pe saptamana, engleza si franceza de 3 ori pe saptamana, istoria si geografia, educatia fizica de 2 ori pe saptamana, logica(a 9-a), psihologia(a 10-a), economia(a 11-a) si filosofia(a 12-a) vei face de 2 ori pe saptamana. Odata pe saptamana vei face educatie pentru sanatate(am facut intr-a 9-a), educatie antreprenoriala(intr-a 10-a), religia, chimia, intr-a 11-a am facut un obiect numit stiinte, apoi muzica si desenul tot odata pe saptamana, dirigentia.Cam astea.

| ForbiddenLove a răspuns:

4-5 ore de romana ...atata stiu

| Dorinel a răspuns:

Cam 4-5 ore de limba romana [foarte multa posibil prea multa teorie], 4-5 ore limba straina, 2-3ore mate, 2-3 latina am pus 2-3 pentru ca nu stiu in ce liceu esti (:

| Lady_6501 a răspuns:

Mate/fizica 1-2 ore pe saptamana
Din cls a 11a numai faci mate, fizica, chimie si biologie laughing)
Ai mai multe ore de limba romana, limbi straine si geografie si istoriehee hee