| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie să scriu pentru luni, 16. 11. 2015 un articol pentru REVISTA ŞCOLII. Le va alege profesoara de romana. Trebuie sa aleaga doar 2-3 de la toti elevii la care preda ea. A zis ca trebuie sa fie ceva legat de scoala si sa fie ceva atractiv si special. Nu am idei. Ce ar putea atrage atat profesorii cat si elevii, si sa fie ales ca articol? Ati putea sa imi dati idei pe care eu sa le dezvolt, etc.

1 răspuns:
| R32002 a răspuns:

Ai putea scrie un articol despre diferite activitati care se pot face la scoala (experimente, joculete, de pe internet) sau sa scrii un text cu titlul Sa ne amuzam! in care sa spui faze comice din clasa ta.