| Georbiama a întrebat:

Buna.Va rog sa imi dați niste argumente cu privire la importanta regulilor intr-o societate.

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Fara reguli nu exista societate, ar fi haos. Pins si in societatea animalelor exista reguli.
Acolo unde nu exista reguli, nu e nici societate, grupari etc, iar o specie sa supravietuiasca mai bine, l e nevoie de grupuri mai mari, unde e nevoie de reguli, scrise sau nescrise, civilizate sau bagate cu forta, frica etc dupa caz laughing